Individual
Individual A class
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Finn VANWESENBEECK |
Jeong-Sin | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Thien-Y TONG |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | LIwanu IMLA |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Elise VAN DEN BUSSCHE |
Jeong-Sin | Belgium |
2 | Sofia JANSSEN |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
3 | Annabelle TEEUWEN |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
4 | Meggy KERSTEN |
Yoo Sin | Netherlands, The |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Noah MEULEMANS |
Jibjung Taekwondo | Belgium |
2 | Thor DE WILDE |
Jeong-Sin | Belgium |
3 | Thom GEERTS |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
4 | Gino VAN LEEUWEN |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
5 | Theo THANADABOUTH |
DAEGU Taekwondo Ligue Île de France
|
France |
6 | Mathys CERISIER |
Taekwondo Imjin academy | Belgium |
7 | Cyril LELIEVRE |
Sonbae Taekwondo | Belgium |
8 | Charlie GERMEAU |
Sonbae Taekwondo | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Robin LEEWIS |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
2 | Natalia KOOLT, TER |
Yoo Sin | Netherlands, The |
3 | Léna WAUTIER |
Sonbae Taekwondo | Belgium |
4 | Livia WAUTIER |
Sonbae Taekwondo | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Mohamed ELAASRI |
ASSOCIATION SPORTIVE CHABAB TETOUAN | Morocco |
2 | Joël VAN DER WEIDE |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
3 | Teun VAN OTTERDIJK |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
4 | Adrien HERBRECHT |
Taekwondo Imjin academy | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Sharon HUIZENGA |
KTA Groningen | Netherlands, The |
2 | Chantal HUIZENGA |
KTA Groningen | Netherlands, The |
3 | Alexis TAMSIN |
Jibjung Taekwondo | Belgium |
4 | Hayma SHOAIB |
Academy Master Kim | Belgium |
5 | Angel CRYSTAL |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
6 | Helene HU |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
7 | Dewi VAN DER WEIDE |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
8 | Lalie LECOUTTERE |
THANH-LONG TAEKWONDO TEAM | France |
9 | Clémentine HERMANT |
THANH-LONG TAEKWONDO TEAM | France |
10 | Norhene SEBAA |
EPPG-EDUCATION PHYSIQUE POPULAIRE GERVAISIENNE Ligue Île de France
|
France |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Paul TAISNE |
WOORI TAEKWONDO Ligue Île de France
|
France |
2 | Theo VAN DE MOLENGRAFT |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
3 | Benjamin COUSIN |
THANH-LONG TAEKWONDO TEAM | France |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Hélène LOR |
WOORI TAEKWONDO Ligue Île de France
|
France |
2 | ASSIA JAYED |
ASSOCIATION SPORTIVE CHABAB TETOUAN | Morocco |
3 | Joëlle TIETERICKX |
Academy Master Kim | Belgium |
4 | Veronica BURGSTALLER |
Academy Master Kim | Belgium |
5 | Louise VAN DER VHEE |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Souphixay TANDARA |
THANH-LONG TAEKWONDO TEAM | Belgium |
2 | Michiel STOOP |
Yoo Sin | Netherlands, The |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Elodie GALLO |
ASS. VILLABEENNE DE TKD Ligue Île de France
|
France |
2 | Agata DURAJ |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | FRANCIS ISSABHAY |
ACTIVITES SPORTIVES TAEKWONDO Ligue Île de France
|
France |
2 | RICHARD PICHEREAU |
ACADEMY PICHEREAU | France |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | John VAN DE COOLWIJK |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
Individual Classe B
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Roan KNAPEN |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
2 | Joppe SMEETS |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Lynn KUNNEKES |
KTA Groningen | Netherlands, The |
2 | Zaynab KALMOUA |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
3 | Ada KOSSIG |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
4 | Lia KOSSIG |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
5 | Christina TO |
taekwondo club chung gun vzw | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Noa KARADSHEH |
Academy Master Kim | Belgium |
2 | Rik CUSTERS |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
3 | Angelos VIDALIS |
taekwondo club chung gun vzw | Belgium |
4 | Tim HEISTERS |
VfL Kamen Taekwondo | Germany |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Laura FIEVET |
Tollyo academy charleroi | Belgium |
2 | Roba JAFAAR |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
3 | Kimberley TO |
taekwondo club chung gun vzw | Belgium |
4 | Louie DESABLIN |
Sonbae Taekwondo | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Eliott HILL-DERIVE |
Academy Master Kim | Belgium |
2 | Abdulatif AKO |
Academy Master Kim | Belgium |
3 | Mitchell VRöSCH |
Taekwondo Team Beckerich | Luxembourg |
4 | Liam EERAERTS |
Sonbae Taekwondo | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Juliette EECKMAN |
Sin Nyon Oudenaarde | Belgium |
2 | Chelsey HOCEVAR |
Hwarang Maaseik | Belgium |
3 | Noa CARIS |
Hwarang Maaseik | Belgium |
4 | Carolina SALDANHA |
Hwarang Maaseik | Belgium |
5 | Kayleigh TEEUWEN |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
6 | Livia VREUX |
Adong | Belgium |
7 | Diane DE SAINT MARTIN |
EPPG-EDUCATION PHYSIQUE POPULAIRE GERVAISIENNE Ligue Île de France
|
France |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Salahedin CHGUIRI |
Academy Master Kim | Belgium |
2 | Noah LAMOTTE |
Taekwondo Imjin academy | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Cassandre COLLET |
Taekwondo Imjin academy | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Kevin JAEGER |
TKD Stengefort | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Safia SOUABI |
Academy Master Kim | Belgium |
Individual Classe C
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Ilja MATHIJSSEN |
Jeong-Sin | Belgium |
2 | Tim WIETOR |
Taekwondo Team Beckerich | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Lenthe EERDEKENS |
ILYO Aarschot | Belgium |
2 | Fé VANWESENBEECK |
Jeong-Sin | Belgium |
3 | Jaylinn TWEEHUIJZEN |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
4 | Jade BEN ALI |
Lion’s Taekwondo academy | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Eben STEVENS |
Sin Nyon Oudenaarde | Belgium |
2 | Rune MICHIELSSENS |
Jong Saeng | Belgium |
3 | Vince SCHIETTECATTE |
Jong Saeng | Belgium |
4 | Maxim GIELIS |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
5 | Seppe VANDORMAEL |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
6 | Nikiforos VIDALIS |
taekwondo club chung gun vzw | Belgium |
7 | Brandon HERREMANS - DE BEUL |
taekwondo club chung gun vzw | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Laura BELJAARS |
ILYO Aarschot | Belgium |
2 | Carolina DE GREEF |
ILYO Aarschot | Belgium |
3 | Issa-Bella MANEA |
Jibjung Taekwondo | Belgium |
4 | Nia MATHIJSSEN |
Jeong-Sin | Belgium |
5 | Elise VOLDERS |
Jong Saeng | Belgium |
6 | Kyara TWEEHUIJZEN |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
7 | Cléa DAULIE |
Adong | Belgium |
8 | Ariella DE BOECK |
Lion’s Taekwondo academy | Belgium |
9 | Yarah TAIBI |
Lion’s Taekwondo academy | Belgium |
10 | Elisa VANHANDENHOVEN |
Lion’s Taekwondo academy | Belgium |
11 | Lotte DE GRANDE |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Sebastian KORSZLAK |
Academy Master Kim | Belgium |
2 | Leon BOSSUYT |
Sin Nyon Oudenaarde | Belgium |
3 | Klaas MASSOELS |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Femke STEENWERCKERS |
ILYO Aarschot | Belgium |
2 | Manal HARIM |
Sin Nyon Oudenaarde | Belgium |
3 | NAHLA DEGRYSE |
Taekwondo Club Kourosh Roeselare | Belgium |
4 | Anaé MONTI |
Academy Master Kim | Belgium |
5 | Lena VAN DER CAMMEN |
Jeong-Sin | Belgium |
6 | LISE GARREIN |
Taekwondo Club Kourosh Roeselare | Belgium |
7 | Sarah HERMANS |
Yoo Sin | Netherlands, The |
8 | Chiara RUSSELLO |
Taekwondo Imjin academy | Belgium |
9 | Lilya BEN ALI |
Lion’s Taekwondo academy | Belgium |
10 | Oumnia DRIESEN |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Luca GUIOMAR LUIS |
Taekwondo Team Beckerich | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Liene JANSSEN |
Sin Nyon Oudenaarde | Belgium |
2 | Sienna REYNAERT |
Sin Nyon Oudenaarde | Belgium |
3 | Zya VINCKEVLEUGEL |
Jeong-Sin | Belgium |
4 | Lina EREHAIHI |
EPPG-EDUCATION PHYSIQUE POPULAIRE GERVAISIENNE Ligue Île de France
|
France |
5 | Charlotte DOCQ |
Sonbae Taekwondo | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Diego SPITAELS |
Sin Nyon Oudenaarde | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Iluna JAMERS |
Jibjung Taekwondo | Belgium |
2 | MaÏtè MANSSENS |
Taekwondo Club Kourosh Roeselare | Belgium |
3 | Salma GRIMBERG |
Academy Master Kim | Belgium |
4 | Manon CAVALIERE |
Taekwondo Imjin academy | Belgium |
5 | Lisa VANEMPTEN |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Bob FRISER |
Taekwondo Team Beckerich | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Jedidja TACK |
Sin Nyon Oudenaarde | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Ionela BACIU |
ILYO Aarschot | Belgium |
2 | Jessika VAN CAUWENBERGH |
Lion’s Taekwondo academy | Belgium |
Individual Classe D
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Emilio TAPIA |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Diede BLOCKX |
Taekwondo Academy Pyong Won vzw | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Dantae TAPIA |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
Pair
Pair A-class
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Cyril LELIEVRE Gabriella MEYVIS |
Sonbae Taekwondo | Belgium |
2 | Livia WAUTIER Charlie GERMEAU |
Sonbae Taekwondo | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Hanne TORFS Killian VERREYDT |
ILYO Aarschot | Belgium |
2 | Helene HU Teun VAN OTTERDIJK |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
3 | Dewi VAN DER WEIDE Joël VAN DER WEIDE |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Paul TAISNE Hélène LOR |
WOORI TAEKWONDO Ligue Île de France
|
France |
2 | Agata DURAJ John VAN DE COOLWIJK |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
3 | Theo VAN DE MOLENGRAFT Louise VAN DER VHEE |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
Pair B-class
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Dantae TAPIA Kyara TWEEHUIJZEN |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
2 | Emilio TAPIA Jaylinn TWEEHUIJZEN |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Yassine OTHMAN Juliette EECKMAN |
Sin Nyon Oudenaarde | Belgium |
Pair C-class
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Fé VANWESENBEECK Ilja MATHIJSSEN |
Jeong-Sin | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Anaé MONTI Sebastian KORSZLAK |
Academy Master Kim | Belgium |
Team
Team A-class
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Karolien TORFS Hanne TORFS Francesca POLLET |
ILYO Aarschot | Belgium |
Team B-class
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Carolina SALDANHA Noa CARIS Chelsey HOCEVAR |
Hwarang Maaseik | Belgium |
Team C-class
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Zya VINCKEVLEUGEL Lena VAN DER CAMMEN |
Jeong-Sin | Belgium |
Free Style Individual
Free Style Individual A-class
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Robin LEEWIS |
Taekwondo Tapia | Netherlands, The |
Free Style Individual B+C+D-class
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Eliott HILL-DERIVE |
Academy Master Kim | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Femke STEENWERCKERS |
ILYO Aarschot | Belgium |
Family
Family
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Lynn KUNNEKES Ramona KUNNEKES |
KTA Groningen | Netherlands, The |
2 | Sharon HUIZENGA Chantal HUIZENGA |
KTA Groningen | Netherlands, The |
3 | Ionela BACIU Larissa BLEUS Gert BLEUS Aaron BLEUS |
ILYO Aarschot | Belgium |
4 | Zya VINCKEVLEUGEL Lena VAN DER CAMMEN |
Jeong-Sin | Belgium |
5 | Ilja MATHIJSSEN Nia MATHIJSSEN |
Jeong-Sin | Belgium |
6 | Finn VANWESENBEECK Fé VANWESENBEECK |
Jeong-Sin | Belgium |